رونمایی از جدیدترین محصول مجتمع صنایع فناور پلاستیک سپاهان؛ پروفیل یو.پی.وی.سی رنگی سی‌فور

«مجتمع صنایع فناور پلاستیک سپاهان» فعالیت خود را در سال 1384 با هدف تولید اجزا و مصالح ساختمانی از جنس پلیمر در شهرک صنعتی نجف‌آباد واقع در استان اصفهان آغاز کرد. این مجتمع درحال‌حاضر در مساحتی بالغ ‌بر 70 هزار مترمربع و با بهره‌گیری از بزرگ‌ترین مجموعه خطوط اکستروژن به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشتاز در زمینه تولید قطعات پلیمری ساختمانی در کشور فعالیت می‌کند.

 

«مجتمع صنایع فناور پلاستیک سپاهان» فعالیت خود را در سال 1384 با هدف تولید اجزا و مصالح ساختمانی از جنس پلیمر در شهرک صنعتی نجف‌آباد واقع در استان اصفهان آغاز کرد. این مجتمع درحال‌حاضر در مساحتی بالغ ‌بر 70 هزار مترمربع و با بهره‌گیری از بزرگ‌ترین مجموعه خطوط اکستروژن به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشتاز در زمینه تولید قطعات پلیمری ساختمانی در کشور فعالیت می‌کند.

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین راهبردهای فناور پلاستیک سپاهان، پاسخ شایسته به سه نیاز فعالان صنعت ساختمان شامل پروفیل‌های یو.پی‌. وی.‌سی در و پنجره( با برند سی فور )، پانل‌های دیوارپوش و سقف کاذب یو پی وی سی (با برند سی پان) و درب های داخلی ساختمان (با برند سی در) از جنس وود پلیمر می باشد.

پروفیل در و پنجره سی‌فور پس از یک دهه حضور موفق در بازار و شناخت دقیق و از نزدیک نیاز مصرف‌کننده و مشکلات پروفیل‌های در و پنجره یو.پی.وی.سی و در راستای خط‌مشی اصلی خود یعنی «نوآوری»، اقدام به تولید و عرضه محصولی جدید و منحصربه‌فرد کرده که «پروفیل رنگی سی‌فور» نام گرفته است. واحد تحقیق و توسعه مجتمع صنایع فناور پلاستیک سپاهان به‌عنوان یکی از پویاترین و فعال‌ترین واحدهای این مجموعه، پس از سال‌ها تحقیق و آزمایش، به تولید پروفیل در و پنجره یو.پی.وی.سی رنگی طرح دار با طرح‌های مختلف چوب و... دست یافته و این دانش جدید را که جایگزین بسیار مناسب‌تری ازلحاظ کیفیت و قیمت برای پروفیل‌های روکش‌دار است به مرحله تولید رسانده است. برای معرفی بیشتر این محصول جدید و آشنایی مخاطبان نشریه با خواص و مزایای پروفیل رنگی سی‌فور گفتگویی با آقای مهندس حمید مرادی، مبتکر این محصول نوین و مدیرعامل مجتمع صنایع فناور پلاستیک سپاهان انجام داده‌ایم که مشروح این گفتگو را در ادامه با هم می‌خوانیم:

 

پروفیل رنگی سی‌فور چیست؟

پروفیل‌های رنگی در و پنجره برند سی‌فور به‌صورت پروفیل با مغز سفید و روکش اختصاصی رنگی طرح دار تولید شده است. تکنولوژی استفاده‌شده در این محصول که برای اولین بار در دنیا در ساخت این محصول به کار گرفته شده است به‌طور کامل در اختیار این شرکت بوده و پس از سال‌ها تحقیق و بررسی و همچنین طی کردن آزمایش‌های مختلف آب و هوایی داخلی و خارجی به مرحله تولید رسیده است.

پروفیل رنگی سی‌فور چه مزایا و برتری‌هایی نسبت به پروفیل‌های رنگی روکش‌دار دارد؟

ازجمله مواردی که می‌توان به‌عنوان دلایل برتری و مزایای پروفیل‌های رنگی سی‌فور در مقایسه با پروفیل‌های روکش‌دار به آنها اشاره کرد ازاین‌قرارند:

مقاومت بسیار بالا در برابر نور خورشید: یکی از مشکلات اصلی پروفیل‌های یو.پی.وی.سی، تغییر رنگ آنها در مجاورت نور خورشید است که باعث شده اقبال برخی مشتریان را تا حدودی ازدست‌داده و آنها را به سمت انواع دیگر در و پنجره نظیر آلومینیوم متمایل سازد. جنس روکش پروفیل رنگی سی‌فور به‌گونه‌ای است که در برابر نور آفتاب و شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی داشته و در آزمون‌های صحرای آریزونای آمریکا دوره ثبات رنگ بسیار بالایی از خود نشان داده است. این طول عمر در شرایط نرمال آب و هوایی به 20 سال خواهد رسید. در صورتیکه طول عمر پروفیل های لمینت (روکش) شده معمول بازار  5 تا 8 سال بوده و پس از مدتی از پروفیل جدا شده و تغییر رنگ خواهند داد.

طرح‌های بسیار شکیل: روکش‌های اختصاصی سی‌فور در انواع طرح‌های چوب، تک‌رنگ، فانتزی و ... قابل‌ارائه بوده که هایگلاس بودن و وضوح تصویر بسیار بالاتر نسبت به روکش‌های موجود در بازار، چشم‌نوازی قابل‌توجه و برتری به رخ کشنده‌ای را به ارمغان می‌آورد. همچنین عدم نیاز به یک مرحله اضافه برای روکش کردن پروفیل سفید نیز مزیت دیگر این روش تولید است.

قیمت بسیار مناسب: قیمت این نوع پروفیل رنگی به‌گونه‌ای تعیین‌شده که مزیت بسیار چشمگیری در برابر پروفیل‌های روکش‌دار معمول بازار خواهد داشت و صرفه اقتصادی قابل‌توجهی را به مشتریان هدیه می‌دهد.

چرا باید پروفیل رنگی سی‌فور را جایگزین پروفیل‌های سفید کنیم؟

  • پروفیل رنگی سی‌فور در مقایسه با سایر پروفیل‌ها به‌ویژه پروفیل‌های سفید از جذابیت و زیبایی ظاهری بیشتری برخوردار است. تنوع رنگی ایجادشده در نمای ساختمان‌های جدید و خاص بودن ظاهر پروفیل رنگی سی‌فور در نمای ساختمان دلیل بسیار مهم دیگری برای به‌کارگیری این نوع پروفیل است.
  • قیمت بسیار مناسب و نزدیک به قیمت پروفیل سفید عامل دیگری است که در مقام مقایسه، انتخاب و مصرف پروفیل‌های سفید را بدون توجیه و دور از منطق خواهد کرد.
  • مقاومت بالا و طول عمر بسیار طولانی‌تر پروفیل‌های رنگی سی‌فور در مقابل پروفیل‌های سفید عامل دیگری است که مصرف این نوع پروفیل را اقتصادی و هوشمندانه خواهد کرد؛ مثلا طول عمر یک پروفیل سفید درجه 1 در شرایط نرمال آب و هوایی 8-5 سال خواهد بود اما طول عمر پروفیل‌های رنگی سی‌فور در شرایط نرمال آب و هوایی نزدیک به 20 سال است.