مقالات

طرز صحیح تمیز کردن درب و پنجره

 

برخی آلودگی های زیست محیطی، گرد و غبار و باران موجب نازیبایی ظاهری در و پنجره دوجداره و همچنین عدم کارکرد مناسب محصولات یو پی وی سی می شوند. با رعایت برخی موارد در تمیز کردن در و پنجره UPVC و همچنین سرویس به موقع در صورت مشاهده ایراد در، در و پنجره UPVC می توان از بوجود آمدن بسیاری از این مسائل جلوگیری کرد.

1. بر روی در و پنجره UPVC کاور هایی چسبیده شده است که از آسیب آنها در هنگام عملیات ساختمانی و معماری جلوگیری می کند در نتیجه تا اتمام فعالیت های ساختمانی از کندن این کاورها خودداری کنید. همچنین بدلیل بازیافت این برچسب در صورت باقی ماندن طولانی بر روی درب و پنجره دوجداره ممکن است اثر چسب آن تا مدت ها باقی بماند.

2. بدلیل تنوع حالت های بازشو درب و پنجره UPVC، هنگام نصب نکاتی در خصوص نحوه استفاده و بازشدن آنها از طرف پرسنل نصب بیان می شود که دقت به آنها موجب پیشگیری از برخی مشکلات می شود. در فاصله های زمانی معین(زمان مذکور به آلودگی های محیطی و میزان استفاده از درب و پنجره دوجداره بستگی دارد)، تمام قطعات مکانیکی و همچنین یراق آلات بازشو محصولات بهتر است روغن کاری گردد.

3. بهتر است دستگیره ها و یراق آلات درب و پنجره دوجداره را هر چند ماه یکبار بازدید کنید تا در صورت شل شدن پیچ ها با سفت کردن آنها از پیامدهای آن جلوگیری کنید.

4. برای نظافت درب و پنجره UPVC از آلودگی ها و گردوغبار باید از پارچه های بدون پرز و آب و صابون استفاده کرد و همچنین برای دوام و عمر طولانی لاستیک های درزگیر درب و پنجره دوجداره، هنگام تمیز کردن درب و پنجره با نظافت لاستیک ها نیز موجب انعطاف، نرمی و کارکرد مناسب آنها خواهید شد.

 

منبع:

www.upvcnta.ir