مقالات

تعویض درب و پنجره بدون تخریب

تعویض درب و پنجره بدون تخریب :

یکی از مزایای اصلی در و پنجره دوجداره یو پی وی سی (UPVC) سی فور، امکان نصب آن بر روی ساختمان هایی با درب و پنجره قدیمی، تک جداره یا دو جداره آهنی و یا آلومینیومی است. امروزه تعویض در و پنجره به یکی از معضلات خانواده ها تبدیل شده ،دلیل آن هم واضح است. بخاطر تصور اشتباه از عواملی چون تخریب دیوارهای منازل، بنایی طولانی مدت، گچ بری، رنگ آمیزی و هزینه های سرسام آور تعویض در و پنجره است که آن ها را قانع میکند از همان در و پنجره های قدیمی با کمترین کیفیت و کارایی نا مطلوب استفاده کنند که مضرات بی شماری دارد و مهمترین آن افزایش هدر رفت انرژی و در پیرو آن افزایش هزینه اقتصادی خانواده می باشد. اما راه حل این موضوع در دستان شرکت فناورپلاستیک سپاهان و آن هم تعویض بدون حتی کوچکترین تخریب و بنایی است.

تعویض درب و پنجره آهنی و آلومینیومی با یو پی وی سی (UPVC) :

امتیازی که گروه کاری سی فور نسبت به رقبای خود در طی سالیان دراز کسب کرده، بی شک در تضمین تعویض در و پنجره آهنی و آلومینیومی بدون تخریب و حتی کوچکترین خرابی است. در روند انجام کار اگر ساختمان در حال تعمیرو نوسازی باشد پیشنهاد ویژه ما استفاده از خدمات تعویض درب و پنجره اهنی و الومینیومی با UPVC است وبهتر است که فریم آهنی قدیمی از داخل دیوار خارج شده و پنجره استاندارد (UPVC) نصب گردد تا از فواید بی نظیر در و پنجره دوجداره برخوردار شده و از زندگی ماشینی دوری کنید.

اما اگر منزل شما نیاز به تعمیر به همراه تخریب ندارد و انجام بنایی از وقت و حوصله شما دور است، پیشنهاد ما انجام کار تعویض بدون خرابی و بنایی است تا هزینه اضافی برای خانواده ها به بار نیاورد. برای تعویض در و پنجره آهنی و آلومینیومی تنها کافی است فریم های در و پنجره های قدیمی در چارچوب خود باقی بماند و تمام اجزای داخلی آن ها جدا شود تا در و پنجره یو پی وی سی (UPVC) سی فور بنا بر سلیقه شما و مشاوره شرکت برای پوشاندن فریم قبلی ساخته شده و به وسیله تعمیرکاران متخصص ما تعویض در و پنجره قدیمی با در و پنجره دوجداره بدون تخریب به بهترین نحو صورت گیرد.

به طور کلی استفاده از پروفیل های بازسازی در پنجره های آهنی و قدیمی نیاز به تخریب نداشته و به راحتی روی فریم پنجره آهنی و یا الومینیومی سوار شده و نمای پنجره را تحت پوشش قرار می دهد و هم چنین در و پنجره یو پی وی سی (UPVC) به راحتی عایق شده و در زمان کوتاه و سهولت عملیات نصب انجام می شود. در بیشتر موارد در تعویض پنجره قدیمی از پروفیل با لبه "ال" یا "یو" شکل استفاده میشود که خود علاوه بر عایق بودن بیشتر ، فریم پنجره قبلی (قدیمی) را نیز تحت پوشش قرار میدهد و باعث زیبایی و عدم دیده شدن پنجره های قبلی میشود.

لزوم تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره (UPVC)

 • جلوگیری از هدر رفت گرما و سرما
 • زیبایی و تنوع در رنگ
 • عایق صوتی
 • کاهش هزینه های اقتصادی و انرژی
 • افزایش طول عمر درب و پنجره
 • تعویض شیشه قدیمی با شیشه دوجداره برای افزایش کارایی در مصرف انرژی
 • تنوع در انتخاب درب و پنجره و یراق آلات
 • مقاومت در برابر نفوذ آب باران
 • عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
 • غیر قابل اشتعال در آتش سوزیها و دوام و استحکام بالا
 • وزن کم، قابلیت بازیافت، سهولت در نظافت و سرعت در نصب

تعویض پنجره های قدیمی و جای گزینی پنجره های جدید با سرعت بسیار بالا حتی کمتر از چند ساعت انجام میشود و هیچ گونه خرابی ساختمان را در پی ندارد و باید توجه کرد که اگر چند واحد ساختمانی در یک مجتمع با هم در طرح تعویض شرکت کنند روند کار هر واحد سریع تر انجام میشود و در کنار به دست آمدن نمای زیبا ساختمان، مزایای فراوان پنجره دوجداره به خانه شما قدم می گذارد و از سر و صدای کوچه و خیابان و ورود گرد و خاک و قبوض برق و گاز با ارقام سنگین و دمای خانه نامطلوب خبری نخواهد بود.

پس از تعویض در و پنجره ها می توان به جرات گفت میزان صرفه جویی در انرژی تا ۴۵ درصد افزایش می یابد.

نحوه تعویض پنجره های قدیمی:

به طورکلی تعویض پنجره قدیمی به راحتی انجام می شود و ساده ترین عملیات ساختمانی می باشد، برای تعویض درب و پنجره قدیمی با در و پنجره یو پی وی سی (UPVC) سی فور احتیاج به مصالح ساختمانی نبوده و درب و پنجره به وسیله پیچ و فوم های مخصوص روی فریم در و پنجره قدیمی نصب میشود. به این ترتیب که در و پنجره های قدیمی با فرز بریده شده و درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی و الومینیوم بوسیله پیچ های مخصوص بر روی فریم (قاب) در و پنجره های قبلی نصب می گردد و توسط فوم و چسب مخصوص درزگیری می شود.

در تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب ، لنگه ها و شیشه های پنجره قدیمی برداشته شده و فریم دورتا دور پنجره یا به عبارتی فریم محیطی پنجره که در دیوار فرو رفته باقی می ماند و پنجره دوجداره  (UPVC) به فریم محیطی باقی مانده پیچ می شود ، به دلیل استفاده از پروفیل های مخصوص تعویضی (پروفیل بازسازی) معمولا قسمت کمتری از فریم محیطی بعد از نصب پنجره دو جداره یو پی وی سی دیده می شود .

تاثیر تعویض پنجره قدیمی در عایق بندی:

در و پنجره های قدیمی که در گذشته استفاده میشد دارای ایرادات و معایب فراوانی بودند که موجب میشد تا علاوه بر عایق نبودن ساختمان ها، چهره زشت و ناپسندی در نمای داخلی و خارجی محیط ایجاد شود.

عایق بندی ساختمان ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و نقش درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی (UPVC) در این زمینه بسیار پر رنگ و کاربردی است به گونه ای که تعویض پنجره قدیمی با یو پی وی سی کاملا در بین اقشار مختلف جامعه احساس میشود زیرا ورود سرما در فصل زمستان و همچنین ورود گرما و ریزگردها و الودگی ها در روزهای مختلف سال در کلان شهرها باعث ایجاد مشکلات زیادی میشود.

علت عایق نبودن پنجره های قدیمی دلایل فراوانی دارد که پنجره های دوجداره کاملا این معایب را پوشش داده و بعد از تعویض پنجره قدیمی با یو پی وی سی (UPVC) خواهید دید که چگونه دمای محیط تنظیم شده و از ورود سرما در زمستان و گرما در تابستان جلوگیری خواهد شد و علاوه بر کاهش هزینه های مصرف انرژی از مزایای بی نظیر درب و پنجره های یو پی وی سی (سی فور) و بهره مند خواهید شد.

 

اقداماتی که باید قبل از تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب انجام دهید:

 • تعویض پنجره های قدیمی در کشور ما جایگاه مناسبی پیدا کرده است و با توجه به اهمیت انرژی و اقتصاد خانوارها در عصر امروز این امر روند رو به رشدی را دنبال می کند.
 • قدم اول در بحث تعویض پنجره های قدیمی انتخاب پروفیل مورد نظر است و نیاز به اگاهی شما از این موضوع دارد که ما در بخش مقالات به این ابهامات به صورت تحلیلی پاسخ خواهیم داد.
 • اندازه گیری ابعاد درب و پنجره تعویضی برای استعلام قیمت حدودی نیاز است وشما می توانید این اندازه گیری را قبل از تماس انجام دهید تا ما بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم فقط دقت کنید که برای اندازه گیری فریم آهنی دور درب و پنجره را در نظر نگیرید زیرا قرار نیست این بخش از دیوار جدا شود و پروفیل بازسازی به گونه ای طراحی شده است که در این فریم قاب شده و بعد از پیچ شدن اصولی عایق بندی و درزگیری می شود.
 • بعد از استعلام قیمت و توافق بین کارفرما و تیم کاری ما ، نصاب پنجره دوجداره در محل حاضر شده و ابعاد دقیق را گرفته و به واحد تولید سی فور (سی وین) اعلام کرده و عملیات تولید انجام میشود.
 • از کارفرما انتظار می رود تا محیط را برای تعویض پنجره قدیمی اماده کند البته تنها با خلوت کردن اطراف پنجره تعویضی همه چیز محیا میشود و بقیه موارد از برش پنجره اهنی تا نصب و عایق بندی به عهده تیم کاری ما می باشد.
 • تعویض پنجره قدیمی یک امر حیاتی است و تمامی افراد به اهمیت این موضوع پی برده اند با توجه به اینکه تعویض پنجره بدون تخریب انجام میشود برای بهره مندی از مزایای بی نظیر پنجره های دوجداره بهتر است این عملیات را انجام دهید.
 • برای تعویض در و پنجره و حضور در محل سکونت یا اداره شما و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

با اقتباس از سایت :

 https://daya-win.com/blog/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D9%88-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87