مقالات

دستورالعمل ساخت در و پنجره با پروفیل های یو پی وی سی سی فور

هدف ازتدوين اين دستورالعمل، تشريح ضوابط و مقرراتي جهت بازرسي وكنترل و توضیح نحوه مونتاژ انواع پروفیل­های U-PVC تولیدی شرکت فناور پلاستیک سپاهان با برند "سی فور" بوده به نحوی که از انجام صحیح مونتاژ آن مطمئن بوده و در و پنجره­های تولیدی کارایی کافی داشته باشند.

استانداردهای پنجره یو.پی.وی.سی

از لحاظ کیفی و همچنین از لحاظ قیمت، مهترین نقش در ساخت یک پنجره UPVC را پروفیل ایفا می کند. هر چقدر یک پروفیل با کیفیت و مرغوب باشد در آینده مشکلات پنجره دو جداره هم کمتر می شود.شاید یک پنجره با پروفیل نامرغوب یا مرغوب از لحاظ شکل ظاهری برای مصرف کننده عام قابل تشخیص نباشد، اما مشکلاتی که در آینده گریبان گیر مصرف کنندگان می شود، حتی باعث بیزاری آنها از پنجره UPVC می شود. 

اصول و ضوابط طراحی نمای ساختمان‌ها

از زمانی که زیبایی ظاهری و آرامش و صرفه جویی در انرژی برای ساختمان‌ها مدنظر قرار گرفت، ایجاد نما‌ها با مصالح و شیوه‌های مختلف در دستور کار مالکان ساختمان‌ها قرار گرفت.

نکات مفیدی راجع به نظافت پنجره‌های یو.پی.وی.سی

مراقبت از پنجره‌های PVC بسیار ساده است و کمترین میزان تلاش برای نگهداری آنها لازم است، اما با وجود این شرایط باید به صورت منظم آنها را نظافت نمود به خصوص شیشه را. چرا که رسیدگی صحیح، دوام و استفاده‌ی طولانی مدت را تضمین می‌نماید.

دوازده مزیت برای استفاده از درب و پنجره یو.پی.وی.سی

امروزه اتلاف انرژی یکی از مهمترین مسائل کشورهای جهان است با وجود اینکه برخی از کشورها از جمله کشور ایران از نظر منابع انرژی بسیار غنی میباشند، اما با توجه به اینکه این منابع محدود و پایان پذیر هستند، استفاده نا مناسب از آن میتواند صدمات جبران ناپذیری را به چرخه اقتصاد وارد نماید.

در یا درب !؟

هر صنف و حرفه ای با پدیده ها و موارد خاصی ارتباط نزدیک دارد و از این جهت این موارد برای افراد شاغل در آن صنف اهمیت می یابد؛ اهمیتی بیشتر از سایر افراد جامعه. برای مثال، فعالان صنف در و پنجره ساز، ارتباط بسیار بیشتری از بقیه مردم با "در" دارند.

تغییر رنگ پروفیل یو.پی.وی.سی در اثر تابش نور خورشید

 

یکی از عوامل موثر در ارزیابی فنی و شیمیایی کیفیت دروپنجره یو.پی.‌وی.سی، واکنش پروفیل در برابر نور و تابش خورشید است. معمولا یکی از ایرادهای وارد بر دروپنجره‌های یو.پی.‌وی.سی تغییر رنگ احتمالی پروفیل در برابر نور و تابش خورشید است.

طرز صحیح تمیز کردن درب و پنجره

برخی آلودگی های زیست محیطی، گرد و غبار و باران موجب نازیبایی ظاهری در و پنجره دوجداره و همچنین عدم کارکرد مناسب محصولات یو پی وی سی می شوند. با رعایت برخی موارد در تمیز کردن در و پنجره UPVC و همچنین سرویس به موقع در صورت مشاهده ایراد در، در و پنجره UPVC می توان از بوجود آمدن بسیاری از این مسائل جلوگیری کرد.

زاماک چیست؟

"زاماک" اصطلاحی است که در صنعت در و پنجره ‏سازی نسبتا رایج شده است و بعضی از مونتاژکنندگان به برخی از قطعات مورد استفاده در تولید پنجره ‏ها زاماک می ‏گویند.

مقایسه پنجره یو پی وی سی و آلومینیومی

پروفیل یو پی وی سی مرغوب ماده ای قوی و با دوام برای ساخت پنجره دوجداره می باشد . ممکن است فکر کنید که یک پنجره آلومینیومی مستحکم تر از یک پنجره یو پی وی سی است است چرا که از فلزی سخت و محکم ساخته شده است.